Monuments, statesmen, families, subjects

Records found: 4  
Your query: Author Sysno/Doc.kind = "^kcz_un_auth l000011 250q^"
  1. Othergotický barok, baroková gotika
    DescriptonSměr ve vrcholném baroku 1. třetiny 18. st.,inspirující se po tvarové stránce gotickou architekturou a objevující se v našich zemích v díle několika architektů (G. Santini a Ott. Broggio) a řezbářů Lazar Widmann) při obnově a zařizování starších, většinou klášterních kostelů a zčásti i v nové tvorbě.
  2. DescriptonUmění jižních, katolických provincií Nizozemí v 17. st., charakterizované ve všech uměleckých druzích hmotnou plností, kypivým bohatstvím forem (malby P. P. Rubense), dekorativní tíží, důrazným realismem, ale také expresivní silou.
  3. DescriptonSměr španělské barokní architektury, nazvaný, zprvu posměšně, podle architekta José Churriguery (do r. 1723) a vynikající mimořádnou dekorativní plností, v níž se gotické prvky spojují s barokními.
  4. DescriptonPozdně barokní móda, podnícená importem z Orientu, napodobující a brzo i volně rozvádějící čínské (i japonské) motivy a předlohy, líčící výjevy ze života Číňanů podle cestopisů apod. Móda šinoaserie se výrazně uplatnila při formování a výzdobě porcelánu i fajánse, textilií a nábytku, v dekoračním malířství, ale také v drobné, zvláště zahradní architektuře, kde přetrvala až do 19. st.


  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.