Pamiatky, štátnici, rody, kľúčové slová

Nájdených záznamov: 4  
Váš dotaz: Autor-kód záznamu + druh.dok = "^kcz_un_cat 0000034 250h^"
  1. PopisHistorická věda, jejímž předmětem je hmotná kultura, také výtvarné umění období pravěku (prehistorická, pravěká archeologie), starověku (klasická archeologie) a později období, zejména středověku (historická archeologie). Zabývá se odkrýváním, klasifikací, datováním a výkladem sídlišť, cest, staveb i jednotlivých výrobků. Rozvíjí dnes studijní metody nejnovějšími technikami (leteckým snímkováním, podmořským studiem apod.).
  2. PopisObsáhlý soubor písemných památek dokumentární povahy, písemná pozůstalost úřadů, podniků, korporací, vzniklá jejich organickou činností; v přeneseném smyslu i úschova starých písemností jednotlivců (rodin) apod. Archiv obsahuje archivní fondy, tj. soubory listin, spisů, map a plánů uspořádaných podle původu nebo jiným odborným způsobem.
  3. Inéraný barok, vrcholný barok
    PopisVůdčí sloh evropského umění v 17. a 18. st. Původně označení vytýkající nepravidelnost, zvláštnost, bizarnost tohoto umění, později úhrnný název pro specifickou podobu stavitelství, sochařství, malířství a umělecké řemeslo.
  4. Inébiedermeyer, měšťanský empír, sloh doby předbřeznové, předbřeznové umění
    PopisSloh (1830-1850), omezující se na bytovou kulturu, nábytek, umělecký průmysl a odívání, se oprošťuje od ornamentiky, zjednodušuje empírový nábytek a nejednou sahá i k masivnějším formám.


  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.