Nájdených záznamov: 1672  
Váš dotaz: Abeceda = ("p")

Pamiatky, štátnici, rody, kľúčové slová

 1. Okres České Budějovice
  Kraj Jihočeský kraj
  ŠtátČeská republika
 2. Inéprávník, právní zástupce
  PopisSvobodné právnické povolání, které se zpravidla za úplatu zabývá poskytováním právních služeb, zpravidla za úplatu. Službami se rozumí především zastupování v soudních řízeních, jednání se správními úřady a jinými orgány, obhajoba, poskytování právních rad, sepisování listin a zpracovávání právních rozborů.
 3. Inépravzor
  PopisV teorii výtvarného umění zaměřené k psychologickému nebo symbolickému výkladu tvorby zpravidla pratvar nebo ikonografický pravzor.
 4. InéPallas Athéna
  PopisV řecké mytologii bohyně moudrosti, umění a řemesel, panenská bohyně (Pallas), dcera Diova, z jehož hlavy se podle jedné z pověstí zrodila. Byla zobrazována ve zbroji se štítem s hlavou Gorgóny (Gorgoneion), jejími zvířaty byla sova a had, symboly moudrosti.
 5. Inépřívlastek
  PopisSymbolický předmět v rukou nebo u nohou zobrazených osob světců nebo antických božstev, usnadňující jejich rozpoznání. Připomíná jejich činnost (Isidor - rolník s pluhem, Diana - bohyně lovu s lukem a laní), dobré skutky (Martin - jezdec ve zbroji, přetínající plášť, aby polovinu dal žebrákovi) nebo mučednickou smrt (Vavřinec - s mřížovým roštem, Pavel - s mečem aj.). Kromně těchto osobních atributů je pro všechny mučedníky skupinovým atributem palmová ratolest.
 6. Inépapuče
  PopisTeplá domácí obuv z plsti nebo z vlněné houně s prošitou podešví.
 7. Okres Třebíč
  Kraj kraj Vysočina
  ŠtátČeská republika
 8. Typ pamiatky hrad
  Stav zřícenina
  Obec Nalžovské Hory
  Okres Klatovy
  Kraj Plzeňský kraj
  ŠtátČeská republika
 9. Okres Nový Jičín
  Kraj Moravskoslezský kraj
  ŠtátČeská republika
 10. Inéhradební věž, parkánová bašta
  PopisSoučást opevnění, v románské době plná, v gotice dutá, válcová, podkovová nebo (hlavně ve 14, st.) hranolová, někdy dozadu otevřená věž v hlavní hradební zdi umožňující i boční střelbu, v 15. a 16. st. mohutná, opatřená dělovými komorami.